Maté - cesmína paraguyská semena 10ks

Cena:  59 Kč
VYPRODÁNO - Skladem od:
Sobota 16. červen 2018

Zelená forma tradičního jihoamerického rostlinného čaje Maté z Cesmíny paraguajské. Obsahuje velké množství minerálů, vitamínů a antioxydantů( A, B1, B2, B3, B5, C, E, betakaroten, z řad minerálů mangan, hořčík, vápník, železo, fosfor, selen, hliník, draslík, křemík, různé kyseliny, alkaloidy, saponiny, flavonoidy, stopové prvky, asi 20 druhů aminokyselin). Díky vysokému obsahu kofeinu, theobrominu a theofylinu, má výrazné stimulační a povzbuzující vlastnosti, avšak bez většiny negativních účinků dostavujících se při pití kávy. Má příznivý vliv na trávicí systém a napomáhá látkové výměně,pravidelné pití napomáhá udržet zdravý chrup.

Nálev má zeleno-hnědou barvu a mírně kouřovou vůni. Chuť je silná, lehce svíravá a dlouhotrvající.

Příprava: Maté se tradičně připravuje v kallabase (nádobě vyrobené ze speciální tykvice) a pije se přes bombillu (kovová trubička se sítkem na spodní části). Připravit se ale dá v čemkoliv, i když s menším efektem. 10 g čaje do 0,5 l vody - teplota vody 80°C - louhovat přibližně 10 minut. Druhý nálev 85°C. Moderní je příprava ice Maté, kdy se maté přeleje ledovou vodou a nechá odstát cca 20 min poté scedit, dochutit citronem a dosladit.

Pěstování maté: Maté pěstujeme jako přenosnou rostlinu ve velkém květináči. Vyžaduje písčitou a propustnou půdu. Pak roste velmi rychle. Klíčení je náročnější na čas. Vysejeme do písku cca 1cm hluboko a udržujeme při teplotě 15 - 25 °C. Klíčící misku zakryjeme průhledným sáčkem, do kterého uděláme několik otvorů. Písek čas od času poprášíme ostřikovačem. Vlhkost by měla být vyšší, ale na sáčku by se neměly srážet kapky vody. Klíčení trvá 2 - 6 měsíců.
 

Semena tropických rostlin vždy potřebují speciální podmínky ke klíčení viz všeobecný návod: Klíčení semen - výsev.
Doporučujeme před výsevem prostudovat další literaturu.


Copyright © 2018 Obchod Salvia Paradise | Spravuje: Ucinnejsiweb