Black Weekend

Nannorrhops - Mrazuvzdorná palma semena 4ks

Zboží již není v nabídce

Podobné zboží naleznete v kategoriích:

Nannorrhops ritchiana je jedna z nejmrazuvzdornějších palem původem z Nepálu. Dorůstá výšky až šesti metrů. Pochází z vysokých horských oblastí, kde sníh a mráz bývá velice častý. Tato forma je odolnější vůči vlhku a chladu než původní druh. Udávaná mrazuodolnost je až −23 °C. Tato venkovní mrazuvzdorná palma je určena k přímé výsadbě, ovšem bývají pěstovány i ve velkých nádobách.

Pyšní se velkými, modrošedými listy s téměř okrouhlou čepelí. Řapíky dosahují délky cca 40–90 cm. Patří mezi nejodolnější z mrazuvzdorných palem. Snáší teploty až −23 °C. Tyto palmy jsou velmi nenáročné.

Umístění: Světlé místo, nemusí být plně osluněné.

Zálivka: V létě vydatná (u vzrostlejších jedinců až 80 litrů), v zimě u volně vysazených jednou za měsíc (při absenci sněhu a v nemrazivých dnech), u palem v nádobách jen tak, aby nevyschl kořenový bal.

Nároky na půdu: Důležitá je drenáž, vyžaduje dobře propustnou půdu. Na nadměrné množství vody reaguje žloutnutím listů.

Hnojení: Doporučuje se od dubna–května do srpna–září každý týden. Hnojením minerálními hnojivy doplníte živiny téměř okamžitě, použití organických hnojiv se projeví na rostlině nejdříve za 2–3 týdny. Pravidelným doplňováním důležitých látek podpoříte nejen její růst, ale ovlivníte i mrazuodolnost. Pozor na přehnojování, docílíte tím naopak zchoulostivění rostliny.

Zazimování: Mrazuvzdornost je u volně vysazených rostlin až −23 °C, u palem v přenosných nádobách jen do −5 °C. Uskladňujte nejlépe na světlém místě, důležité je větrat!

Palma se množí nejlépe semeny, jež klíčí zhruba tři měsíce. Semeno je vhodné namočit na 1–2 dny do vlažné vody. Poté vyséváme do směsi říčního písku a rašeliny, optimální teplota je 25 °C, 2 cm pod povrch substrátu. Semenáčky rozsazujeme při výšce asi 10 cm do propustného, výživného substrátu s vyšším podílem rašeliny nebo listovky.

Semena tropických rostlin vždy potřebují speciální podmínky ke klíčení. Před výsevem doporučujeme před výsevem.Copyright © 2020 Obchod Salvia Paradise | Spravuje: Ucinnejsiweb 
Parse Time: 3.844 - Number of Queries: 349 - Query Time: 3.0114062843933