Jiaogulan - ženšen pětilistý živé rostliny

Ženšen pětilistý (Gynostemma pentaphyllum) Bylina "nesmrtelnosti". Lék, který můžete pěstovat v květináči. Stačí, když použijete několik lístků na čaj nebo salát denně – za krátkou dobu pocítíte příznivý účinek.

 Jiaogulan je dekorativní popínavá rostlina – může se postavit do pokoje, zimní zahrady, na balkon nebo terasu. Je mrazuvzdorný do -10 stupňů, vyhovujeme běžný zahradní substrát, polostín, v létě se může letnit nebo může být celoročně jako pokojová rostlina. Při přesazení je vhodné ji přihnojit organickým hnojivem např. hnojem. Přesazujeme jej když se začínají dostávat kořeny z květináče spodem ven a to je i 3x-4x do roka. Daří se mu nejlépe na světle, ale ne na přímém slunci. Může se zalévat spodem i horem,zaléváme když substrát vyschne.

Thajský Jiaogulan je považován za jednu pro zdraví nejprospěšnějších bylin světa. Patří mezi významné antioxidanty a pro své nespecifické (celostní) působení je řazen mezi tzv. adaptogeny (harmonizátory, antistresory), tj. rostliny které umí příznivě ovlivňovat fungování celého lidského organismu. Thajský Jiaogulan je ve svých účincích několikanásobně silnější než bájný ženšen a právem mu náleží označení bylina nesmrtelnosti. Popínavá bylina Jiaogulan (latinsky Gynostemma pentaphyllum) patří mezi okurkovité a roste v horských oblastech Thajska. Je řazena do kategorie adaptogenů a antioxidantů a je v ní identifikován téměř čtyřnásobně vyšší obsah účinných látek (především saponinů) než má kořen ženšenu! Publikované vědecké práce uvádějí prokázaný pozitivní vliv byliny na lidský organismus zejména v následujících oblastech: -adaptogenní a antioxidační účinky, posilování imunity a nervového systému,při nespavosti, aktivizuje metabolismus - růst životní energie/odolnosti/vytrvalosti, stimulace funkce jater, ledvin a pohlavních orgámů - regulace cholesterolu, cukru a krevního tlaku, zlepšování cirkulace krve, protizánětlivé účinky,používá se při nachlazení, snižuje horečku - uklidňující efekty a uvolnění křečí, prevence infarktu, mrtvice a rakoviny - další nespecifické pozitivní účinky a působení.

Příprava a pití Jiaogulanu poskytuje obdobné zážitky jako konzumace nejkvalitnějších zelených čajů. Jeho zvláštní příjemná vůně, vynikající chuť, jiskrný žlutý nálev, nevšední dlouhá (sladká) dochuť ("aftertaste") a snadná příprava jej předurčují k zařazení do (dnes již hojně v čajovnách nabízené) řady čajů-nečajů. Dokonce lze konstatovat, že se jedná o "zlatý hřeb" v této řadě! Nálev připravíme tak, že luhujeme 1g suchého listu (cca jedna čajová lžička) v 250 ml horké vody po dobu 3-5 minut, dle chuti. Ideálně s využitím dvou sklenic á 250 ml (tzv. "dvousklenicová příprava" Jiaogulanu). Již tříminutový nálev je nebývale silný a aromatický. Typická sladká dochuť svou nevtíravou plností okouzlí každého a podobně jako u vína vybízí k dalšímu doušku.

Doporučuji také konzumaci syrových listů a stonků,může se přidat do salátů nebo jen tak sežvýkat,účinné látky takto zůstávají neporušené, žádným procesem a mají nejvyšší účinek.Denní dávka je 6-10g


Copyright © 2021 Obchod Salvia Paradise | Spravuje: Ucinnejsiweb 
Parse Time: 0.713 - Number of Queries: 350 - Query Time: 0.037290782989502