100% Mandlový olej lisovaný za studena 500 ml

Cena:  349 Kč
vyprodáno

Extra výhodné půl litrové balení nejčistčího oleje.

Mandlový olej je mazlavý, těžký, má nepatrně nasládlou vůni a chuť, má světle žlutou barvu.

Obsahuje vitaminy A, E, minerály (draslík, vápník, hořčík, fosfor, síru, nikl), glyceridy (kyselinu olejovou – 80%, linolovou – 15%, palmitovou a myristovou), sacharózu a asparagin.

Mandlový olej se využívá jako olej masážní. Pro vnější použití je doporučován zejména na natažené svalstvo a vazy, ekzémy a akné. Olej sladkých mandlí se rovněž používá při relaxačních masážích, přičemž se posiluje nervový systém. V kosmetice je mandlový olej často přidáván do dětských přípravků, které mají za úkol zklidnit opruzenou pokožku dítěte.

Mandlový olej se také nezřídka používá jako vlasové tonikum, přičemž působí nejen na pokožku hlavy a vlasy, ale i na lupy.

Mandlový olej lze využít i v gastronomii, kdy je častěji využíván ve studené kuchyni k přípravě salátů, dresinků a pro zjemnění jídel. Je hodně sytý, dává se ho tudíž menší množství než jiných olejů.

Ustanovení nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních nám nedovoluje informovat vás o účincích tohoto oleje na Váš organismus. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích nebo na internetu.

Složení: 100% Mandlový olej – Prunus amygdalus dulcis
Obsah: 500ml

Surovina pro individuální použití


Copyright © 2020 Obchod Salvia Paradise | Spravuje: Ucinnejsiweb 
Parse Time: 3.637 - Number of Queries: 872 - Query Time: 2.7709586620941