Ájurvéda - umění bytí DVD

Cena:  53,64Kč
vyprodáno


 

Ájurvéda - umění bytí DVD (německý dokument, 102 minut) - český dabing.

Ájurvéda, jež se ze své kolébky Indie rozšířila do Egypta, Řecka, Říma, Tibetu a Číny, je pravděpodobně nejstarším a nejdéle praktikovaným holistickým léčebným systémem na světě, je cestou k dosažení větší rovnováhy duševního i fyzického zdraví.

V dokumentu "ÁJURVÉDA - Umění bytí" režisér Pan Nalin, sám indicko-francouzského původu, putuje po celé Indii s několika indickými léčiteli praktikujícími tuto léčebnou metodu a sleduje je, jak s ohromujícími úspěchy aplikují tyto starodávné doktríny. Tito léčitelé své pacienty vyšetřují nejčastěji pulsní diagnostikou.

ÁJURVÉDA však není o měřitelném úspěchu jistých starodávných léčebných metod. Poodkrývá nám záhady lidského ducha i těla ve světle ájurvédy: každá nemoc je způsobena nerovnováhou životních energií lidské bytosti. A každou nemoc lze proto vyléčit navrácením a udržením této rovnováhy.

Filmová ocenění:

Cena za nejlepší celovečerní dokument - Galway Film Fleadh 2002

Cena publika za nejlepší dokument - Inaugural Indian Film Festival of Los Angeles (IFFLA) 2003 Dabing: Česká televize 2009, v českém znění: Jaromír Meduna, Oldřich Vlach, Alfréd Stejček, Valérie Zavadská


Žánr: Dokument
Délka: 102 minut
Původní název: Ayurveda - Art of Being
Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky
Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

 

 V našem těle jsou přítomny 3 prvky , a těmi jsou vzduch a prostor - Váta, oheň a voda - Pitta, voda a země - Kapha, které jsou souhrnně známy jako tři dóši - tři bioenergie. Všichni se rodíme s vyváženým a jedinečným přirozeným uspořádáním těchto tří dóš. Dokud vyváženost trvá, nemoci se neobjeví. Z hlediska proporcí by Váta měla tvořit celý jeden díl, pita polovinu a Kapha čtvrtinu. Pak je tělo zdravé. A jak se provádí diagnóza tří dóš v našem těle? Pulz Váty můžeme cítit v nervu palce. Pulz Pitty lze cítit v nervu ukazováku a pulz Kaphy v nervu prostředníku. Vnímáním pulzu se dá posoudit zdravotní stav pacienta. V tvrdém pulzu se dá odhalit duševní slabost, stres, strach a další stavy spojené s myslí. Léčitel Pavol Hlôska ve svých českých publikacích pracuje s pojmy sliz (Kapha), žluč (Pitta) a vítr (Váta) a dává tím ájurvédskému přístupu k životu uchopitelnější rozměr.
 

Už ve starověké Indii si uměli poradit přírodní cestou i s rakovinu, lupénkou, schizofrénií  a kompletním pohybovým aparátem. Metody a přístupy prověřené tisíciletími se nyní objevují díky řadě lékařů a léčitelů i v ČR.
 

 


Copyright © 2008 - 2024 Obchod Salvia Paradise
?>