Tabák Havana - Nicotiana tabacum semena

Cena:  69 Kč
VYPRODÁNO - Skladem od:
Sobota 15. září 2018

Havana jsou přímo dovezena z rostlin Nicotiana tabaccum pěstovaných na Havaně, určených k výrobě jemných kubánských doutníků.Obsah nikotinu je o něco nižší nežli u tabáku selského. Mimo to se také lépe uplatňují při výrobě přírodních papírků bluntů, jeho chuť je jemnější, avšak zachovávající si svoje charekteristické aroma. Listy nabívají gigantických rozměrů a to i u poměrně pozdě zasazených rostlin. Na rozdíl od tábáku selského je Havana o něco více náchylnější na chladnější počasí a ven ji vyséváme až když teploty neklesejí v noci pod 10 stupňů Celsia, avšak poté se o ni staráme podobně jako o odolnější Tabák selský. Havana začíná kvést mnohem později nežli tabák selský a lze ji s úspěchem vysévat i v létě, v našich podmínkách pod širým nebem semena nedozrávají. Havana je volba profesionálů. Kvalitnější odrůdu nelze vypěstovat.

Pěstování: Výsev provádíme do vzdušného vlhkého substrátu umístěného v misce, kterou lze snadno přiklopit průhledným uzávěrem.Semena nezasypáváme Misku přiklopíme a držíme při tepotách cca 25 °C, po třech dnech začne klíčení. Po 2-3tydnech rostlinky jednotlivě rozsázíme a když tepoty v noci neklesají pod 10 °C vysadíme na slunečné místo. Tabák nepřeléváme. Tabák vždy chraňte před slimáky a plži!

 

Balení obsahuje 0,1ml (cca 330 Ks) semen tabáku Havana. Semena jsou vysoceklíčivá, avšak vybíráme pouze cca 20 Ks nejsilnějších rostlinek.

Semena tropických rostlin vždy potřebují speciální podmínky ke klíčení viz všeobecný návod: Klíčení semen - výsev.
Doporučujeme před výsevem prostudovat další literaturu.


Copyright © 2018 Obchod Salvia Paradise | Spravuje: Ucinnejsiweb