Kávovník arabský semena 2 Ks

Prodej ukončen

Prodej semen této rostliny byl ukončen, v našem sortimentu však najdete široký sortiment plantážních káv.

Kávovník Coffea arabica je tropická stálezelená dřevina. Pochází ze západní Afriky a jižní Habeše. Rozšířil se nejdříve do Arábie a potom do ostatních zemí, nejvíce do Brazílie, Jižní Ameriky a Asie. Tvoří nízké keře nebo stromky s vodorovně rozloženými větvičkami. Květy jsou malé bílé, sestavené ve svazečcích v paždí listů. Kvete až třikrát ročně. Plody jsou malé dužnaté bobule, při dozrávání tmavočerveně zabarvené s jedním, většinou dvěma popř. třemi semeny. Tato usušená a upražená semena jsou známá kávová zrna z obchodů.

Mladé rostlinky kávovníku je nutno dostatečně stínit a opatrně, ale dostatečně rosit. Také se zaléváním je třeba postupovat opatrně. Rostlinu pěstujeme v běžném zahradnickém substrátu   přidáním rašeliny. Kávovník je stínomilná rostlina ideální pro pěstování i v tmavších bytech.

Plodit začíná ve výšce jednoho metru. Během růstu je nutno sazenice několikrát za rok přihnojit kombinovaným hnojivem do zálivky. Kávovník je v bytě po celý rok pěkná dekorativní stálezelená rostlina – zejména v době, když se obalí třešňově červenými plody.

UMÍSTĚNÍ: Celoročně v bytě, u okna – nejlépe jižní strana.

TEPLOTA: 20–30 °C.

PŘESAZOVÁNÍ: Malé rostliny 2× ročně, větší 1× ročně.

ZEMINA: Při přesazování jeden díl rašeliny, jeden díl kompostu, jeden díl písku.

KVĚTINÁČ: Při přesazování jen o 2 cm větší průměr u malých rostlin, u větších o 3 cm větší, než byl původní květináč.

KOŘENOVÝ BAL: Při přesazování kořenový bal narušit (roztrhat prsty), kořeny z vrchní části otrhat, na dno květináče nasypat 2 cm zeminy bez drenáže a rostlinu obsypat 1 cm nad kořenový bal.

ZÁLIVKA: Dešťová voda pokojové teploty. Zalévat vždy, až začnou listy vadnout – NE DŘÍVE! Vodu prolít až do misky, po půl hodině přebytečnou vodu vylít. Každá druhá zálivka by měla obsahovat hnojivo. U plodících rostlin od poloviny října omezit zálivku a jednou za 14 dní přihnojit.

ŘEZ: U kávovníku se neprovádí. Pokud je vrchol příliš vysoký, lze jej kdekoli zaříznout, podroste. Od poloviny listopadu do poloviny ledna by neměl kávovník růst – zakládá květenství.

Semena tropických rostlin vždy potřebují speciální podmínky ke klíčení. Před výsevem doporučujeme prostudovat další literaturu.


Copyright © 2020 Obchod Salvia Paradise | Spravuje: Ucinnejsiweb 
Parse Time: 3.449 - Number of Queries: 354 - Query Time: 2.7903695653839