Kombinace bylin Rakytník-Schizandra-Kakao

Český botanický název: Rakytník řešetlákový / Schizandra čínská / Kakaovník pravý
Běžný název: : Rakytník / Schizandra (klanopraška)/ Kakao
Latinský název: Hippophae rhamnoides / Schisandrae chinensis / Theobroma cacao
Rozšíření: Asie, Evropa, Jižní Amerika

Kombinace bylin Rakytník-Schizandra-Kakao

Kombinace plodů Rakytník, Schizandra a Kakao je unikum mezi soubory bylin zvedající výkonnost organismu. Balíček těchto bylin se na jaře stává šťávou vašeho organismu. Podporuje a posiluje imunitu a částečně je schopen organismus i očistit.

Kombinaci plodů z bylin využíváme zejména zjara, kdy po zimě je tělo oslabené a unavené. Tato kombinace je složena z různých třech plodů, patřící různým třem bylinám - osvědčeným pomocníkům.

 

Rakytník řešetlákový plod

Rakytník je díky své nakyslé chuti pojmenováván také jako Citroník severu. Díky svému vysokému obsahu vitaminu C, má příjemně kyselou chuť. Říká se, že jeden plod rakytníku dodá tělu tolik vitaminu C, co na den potřebuje. Rakytník je schopen dostatečně posílit vyčerpanou imunitu, podpořit přirozenou obranyschopnost organismu. Rakytník se řadí do skupiny antioxidantů, tedy skupiny vhodné pro období příchozího jara.

Užívání:
Rakytníku si dopřejeme hned ráno. Na lačno 1 čajovou lžičku a rozkousat. Vhodné zapít vodou.

Schizandra čínská plod

Schizandra čínská neboli klanopraška je bylina č. 1 tradiční čínské medicíny. Je řazena do skupiny nejcennějších adaptogenůtedy látek zvyšující odolnost organismu proti stresovým situacím (úzkost, tělesná únava, úraz,…). Plody schizandry mají silný stimulační a detoxikační účinek. Schizandra je schopna normalizovat jaterní funkce, odbourává stres a působí antioxidačně. Základním kritériem pro zařazení byliny do adaptogenů je, že bylina musí zvyšovat odolnost organismu. Nejenže je schizandra schopna zařadit se do skupiny adaptogenů, díky obsahovým látkám navozuje pocit pohody, vyvažuje stres a přísun energie. Schizandra zlepšuje pozornost a reakce vyvolané různými akcemi. Výbornou se stává i při udržování zdraví jater – je využívána i při těch nejzávažnějších poničení jater.

Užívání:
Schizandru užívali již před dávnými dobami. V Číně se traduje užívání tmavých bobulek jednoduchou rovnicí a to jest: 1 plod = 1 kg tělesné hmotnosti, přičemž tato dávka se může snížit o 30 %.

Protože my se chceme probouzet po zimě spolu s jarem, doporučujeme 30 plodů schizandry každé ráno po snídani. Vhodné je plody rozkousat a zapít vodou. Jedině při rozkousnutí ukrytého semene poznáte tu pravou ničím nezaměnitelnou chuť.

Kakaové boby nepražené sekané

Kakaový bob je plodem kakaovníku. Jeho obsahové látky prospěšné pro naše zdraví čítá jich nepřeberné množství. Nejvíce si však boby uchovají tyto látky při šetrném zpracování, tzn. že boby jsou nepražené. Pražením těchto látek ubývá. Již staří indiáni nazývali boby potravou bohů. V dnešní době se kakaové boby zařazují mezi super potraviny tzv. „SUPERFOOD“.

Kakaové boby obsahují především hořčík, který je nezbytný proto, aby nám správně fungovaly svaly a nervy. Tohle je hlavní důvod, proč jsou boby sekané nepražené zařazené do této bylinné kombinace. Kakaové boby jsou schopné, díky bohatému obsahu hořčíku, mírnit podrážděnost a nervozitu, regulovat uvolňování energie z glukózy, podporovat stavbu kostí. Hořčík je důležitý pro správnou funkci oběhového systému a řadíme ho do jídelníčku i z důvodu, že je nápomocen ženám s premenstruálním syndromem, kdy je schopen ho odstranit. Důležitým faktem je, že díky vysokému obsahu hořčíku, jsou kakaové boby nejlepší pro podporu nervové soustavy a doplnění energie. Často je zmiňováno, že kakaové boby patří mezi nejlepší a nejdravější antidepresivum – zásluhou obsažených látek – dopaminu a serotoninu. Serotonin přináší pocit štěstí, uvolnění, nechává poklesnout hladinu stresových hormonů a podněcuje k tvořivosti, mírně stimuluje. Kakaové boby lze přidat do jogurtu, jako ozdoba dezertu či jíst samostatně pro rychlý přísun energie a podporu koncentrace.

Kakaové boby jsou v podobě sekané a nepražené (100% kakao), pro uchování co možná nejvyššího obsahu účinných látek.

Užívání:
Kakaové boby v této kombinaci užíváme kolem 13:00–14:00 h. Je to individuální, dle biorytmu jedince. Okamžitě po pozření nastupuje povzbuzení a navození dobré nálady. Dávku si určíme sami. Při přebuzení samozřejmě dávku snížíme.

Jarní pomoc užití:

Rakytníkem začínáme hned ráno před snídaní, poté následuje schizandra pečlivě rozkousaná hned po snídani. Jako třetí jsou na řadě kakaové boby, kterých užijeme kolem 14:00 h. Celý koloběh opakujeme denně 2x. Je možné v 2. kole vynechat kakaové boby i schizandru, ale rakytníkem by se šetřit nemělo. Rakytník si vychutnáme 2x denně.Copyright © 2020 Obchod Salvia Paradise | Spravuje: Ucinnejsiweb 
Parse Time: 0.398 - Number of Queries: 660 - Query Time: 0.057060168411255