Ginko biloba - semena 2Ks

Prodej semen této rostliny byl ukončen, v našem sortimentu však najdete další produkty z rostliny Ginkgo biloba - jinan dvoulaločný.

Ginko biloba (jinan dvoulaločný) je tradiční čínská léčivka užívaná již více než 5 000 let. Je přímým potomkem kapraďorostů a na naší planetě se vyskytovala již v období druhohor.

Svým obsahem až 60 flavonoidů, terpenů, organických kyselin a dalších látek, jejichž strukturu nedokáže přesně určit ani moderní věda, se řadí ke zcela unikátním rostlinám planety. Obdobnou souhru těchto látek nenajdete v žádné doposud známé rostlině na planetě. V poslední době byly zkoumány extrakty z této byliny, ale vzhledem k rozmanitosti látek nelze přesně říci, zda je vše použitou metodou extrakce vyjmuto. U Ginko se jednoznačně doporučuje konzumovat listy v nálevech nebo alkoholových macerátech.

Pěstování: Semena opatrně vyloupněte z jejich obalu a omytá vložte do písku. Přes zimu by se měla semena nechat klíčit při teplotě 2–5 °C. Na jaře vyklíčená semena vložte do hlinitopísčité propustné hlíny. Za 1–2 měsíce by měly vyrůst sazeničky. Na jaře vysazujeme jinan do volné půdy na slunné stanoviště.

Semena tropických rostlin vždy potřebují speciální podmínky ke klíčení. Před výsevem doporučujeme prostudovat další literaturu.


Copyright © 2021 Obchod Salvia Paradise | Spravuje: Ucinnejsiweb 
Parse Time: 1.084 - Number of Queries: 422 - Query Time: 0.043961027709961