Eucalyptus mrazuvzdorný semena 20 Ks

Prodej ukončen

Bez nadsázky lze říci, že konečně můžeme začít na našich zahradách pěstovat pravý Eucalyptus. Eucalyptus PAUCIFLORA pochází z nejvyšších poloh Tasmánie, kde panují obdobné, ne-li drsnější podmínky, než máme u nás. Velice rychle roste, je stálezelený a navíc velice aromatický. Jedná se o jeden ze tří nejodolnějších druhů eucalyptu.

Tyto stromy produkují vonné silice, které jsou vhodné pro astmatiky a zároveň odpuzují hmyz. Jsou mimo jiné dekorativní svým zbarveným kmenem.

Tento druh je mrazuvzdorný do −22 °C. Eucalyptus je nenáročný na půdu. Vyséváme na povrch propustného substrátu pod sklo po předchozí šestitýdenní stratifikaci. Po vyklíčení a růstu alespoň čtyř lístků přesadíme i s kořenovým balem do samostatné nádoby. Rostlinu vysazujeme na jaře do volné půdy až tehdy, když má dostatek vyzrálé dřevní hmoty a velikost alespoň 60 cm. Ve výživné půdě a při dostatku vláhy velice rychle roste. U mladé rostliny je vhodný zimní kryt.

Úžasný strom pro nejúžasnější zahrady.

Semena tropických rostlin vždy potřebují speciální podmínky ke klíčení. Před výsevem doporučujeme prostudovat další literaturu.


Copyright © 2020 Obchod Salvia Paradise | Spravuje: Ucinnejsiweb 
Parse Time: 3.473 - Number of Queries: 373 - Query Time: 2.7984549999542