Bacopa monnieri - Brahmi živé rostliny

Prodej ukončen

Brahmi neboli Bacopa monnieri . Bacopa se nejčastěji používá k získání lepší mentální bdělosti, zlepšení vzdělávání a školního výkonu, zlepšuje intelekt, vědomí a psychické aktivity, zklidňuje mysl a podporuje relaxaci, zvyšuje syntézu proteinů a aktivitu v mozkových buňkách, zlepšuje paměť, mentální jasnost a dlouhou životnost, snižuje úzkost, neklid a senility. Uvádí se zlepšení intelektu, astmatu, chrapotu, duševní choroby, epilepsie. Je to silné nervové tonikum proti úzkosti. Má se za to, že je vynikající na srdce. Tato bylina zlepšuje proces učení, obnovuje paměť, zlepšuje výkon řeči a představivosti, zmírňuje nervové a duševní napětí, užívá se v případech nepříčetnosti, epilepsie, hysterie a nervových poruch. Užívání Brahmi vám může pomoci při zažívá lepšího pocitu pohody- v období neklidu, úzkosti, nespavosti, únavy, a hyperaktivní mysli. Tato bylina vyvolává pocit klidu a míru, koncentrace, stimuluje nervovou činnost. Používá se také jako krev čistící prostředek a je považován za užitečné pro všechny záněty, chronické kožní onemocnění, vysoké horečky, ztrátu vlasů a kontrolu krevního tlaku.

Bacopa roste v bažinatých místech a je pěstována v jižní Indii. Jako běžná, tradiční dávka je doporučováno 5-15 gramů (v sušeném stavu) Brahmi denně, ve formě čajového odvaru.

Bacopu monnieri Můžeme pěstovat jako pokojovou rostlinu s možností letnění. Prospívá v polostínu, na slunci ve vlhké půdě (bažinná rostlina). Prospěšné je přihnojování organickými hnojivy Např. granulovaný hnůj (zapravit do půdy). Jelikož má kobercový růst, Je možné pěstovat ji v závěsném květináči, kdy roste převisle. Potřebuje mít substrát vždy vlhký,může se pěstovat i jako akvarijní rostliny,ponořená ve vodě,při teplotách 18 – 28 stupňů a dostatek světla – slunce.Copyright © 2020 Obchod Salvia Paradise | Spravuje: Ucinnejsiweb 
Parse Time: 0.947 - Number of Queries: 345 - Query Time: 0.043422341659545